Za nami 14 kolejka Fortuna 1 Liga, w której piłkarze Resovii ulegli w meczu wyjazdowym drużynie Korony Kielce 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla kielczan w 69 minucie spotkania zdobył Emile Thiakane. Jak było na innych boiskach? Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki.

W 14 kolejce na pierwszoligowych boiskach padło 21 bramek, z czego 13 strzelili gospodarze, a 8 goście. Tylko jedno spotkanie nie przyniosło rozstrzygnięcia, a sześć spotkań kończyło się wygraną gospodarzy. Goście wygrali dwa spotkania. Najwięcej bramek zostało strzelonych w Legnicy, gdzie Miedzianka podejmowała Odrę Opole – sześć bramek.

Ligowe granie w 14 kolejce rozpoczęło się od dwóch piątkowych spotkań, w których Górnik Łęczna pokonał na własnym boisku ŁKS Łódź, dla których była to druga porażka w tym sezonie. W drugim meczu na inauguracje ligowej kolejki Miedź Legnica pokonała Odrę Opole. Dla legniczan była to druga wygrana z rzędu, a dla opolan drugi kolejny mecz bez kompletu punktów.

W sobotę, jako pierwsi na boisku wybiegli w Niepołomicach oraz Jastrzębiu-Zdroju. Puszcza uległa niespodziewanie drużynie Stomilu Olsztyn, a GKS Jastrzębie zdobył niezwykle ważne trzy punkty w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. W kolejnym spotkaniu Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała bezbramkowo z GKSem Tychy. Co warte zauważenia, niecieczenia ponownie zdominowali przeciwnika w statystyce posiadania piłki, ale tym razem nie miało to przełożenia na końcowy wynik.

Chrobry Głogów przegrał na własnym boisku z Sandecją Nowy Sącz. Dla Sączersów była to pierwsza wygrana w tym sezonie, która jednocześnie pozwoliła zbliżyć się do pierwszych bezpiecznych drużyn w ligowej tabeli. Korona Kielce pokonała Resovię, a bramkę na wagę trzech punktów dla kielczan w 69 minucie spotkania zdobył Emile Thiakane. Dla naszej drużyny, było to piąte spotkanie z rzędu bez zwycięstwa, a w tym czasie rzeszowianie zdobyli tylko jeden punkt. W ostatnim sobotnim spotkaniu, nasz najbliższy przeciwnik Radomiak Radom pokonał GKS Bełchatów, a jedną z bramek zdobył Leandro, na którego będą musieli uważać nasi obrońcy.

W niedzielę, na zakończenie kolejki Widzew Łódź podejmował na własnym stadionie drużynę Arki Gdynia. Trzy punkty zostały w Łodzi, a decydującą o wyniku spotkania bramkę w 61 minucie spotkania zdobył Marcin Robak.

Wyniki 14 kolejki Fortuna 1 Liga:

Korona Kielce – Resovia 1:0  (Więcej o meczu)

Drużyna kolejki zdaniem naszej redakcji:

Górnik Łęczna, który pokonał na własnym boisku ŁKS Łódź, dzięki czemu beniaminek z Łęcznej znajduje się aktualnie na trzecim miejscu w ligowej tabeli, a w obliczu straty punktów przez Termalicę, łęcznianie zbliżyli się do czołowej dwójki z Niecieczy oraz Łodzi. Bramki na wagę kolejnych w tym sezonie trzech punktów dla Górnika zdobyli w tym meczu Tomasz Midzierski oraz Paweł Wojciechowski.

Górnikom gratulujemy również akcji #ChceMisiePomagać, w ramach której podczas meczu z ŁKSem na trybunach stadionu Górnika zasiadło pokaźne grono pluszowych misiów, które po meczach Górnika Łęczna trafiają do dzieci, w tym m.in. do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie i pobliskich domów dziecka.