W sparingu rozegranym w podrzeszowskiej Nowej Wsi piłkarze Resovii przegrali z Siarką Tarnobrzeg 0-1, tracąc bramkę po stałym fragmencie gry.

Spotkanie trwające 120 minut (mecz podzielono na trzydziestominutowe kwarty) nie obfitowało w sytuacje podbramkowe. Bramka decydująca o zwycięstwie gości padła po rzucie wolnym. Piłka dośrodkowana w pole bramkowe przez Kamila Radulja trafiła na głowę Kacpra Józefiaka, który sprytnym strzałem uprzedził Banka.

Rzeszowianie też mieli swoje okazje bramkowe. W 62 minucie przed szansą stanął Konrad Domoń. Środkowy obrońca Resovii uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jeden z defensorów zdołał w ostatniej chwili wybić futbolówkę.

Resoviakom brakowało trochę świeżości, bo bardzo intensywnie przepracowali ostatnie dni. Przygotowania do sezonu Pasiaków odbywają się nie tylko na murawie, ale również na sali gimnastycznej i siłowni.

W rzeszowskim zespole po raz kolejny wystąpiło kilku testowanych zawodników. Wśród nich znaleźli się Arkadiusz Górka ze Stali Mielec i Piotr Pierzchała z Korony Kielce.

Apklan Resovia – Siarka Tarnobrzeg 0-1 (0-0)

Bramka: Kacper Józefiak.

Resovia: Wojciech Daniel – Mateusz Kantor, Konrad Domoń, Sebastian Zalepa, Radosław Adamski – Arkadiusz Górka, Dariusz Frankiewicz, Szymon Kaliniec, Michał Ogrodnik, Szymon Feret – Paweł Hass. Od 61. minuty grali także: Bartłomiej Banek, Bartłomiej Makowski, Jakub Szafar, Mateusz Geniec, Karol Twardowski, Piotr Pierzchała, Karol Karólak, Rafał Mastaj.

Siarka: Krystian Krupa – Jakub Głaz, Łukasz Szukiełowicz, Dawid Kubowicz, Jakub Janczyk – Kacper Maik, Eryk Galara, Mathieu Scalet – Maksymilian Sitek, Adrian Gębalski, Mateusz Janeczko. Grali także Bartosz Kielisze, Kamil Kargulewicz, Kacper Józefiak, Aleksander Drobot, Kamil Woźniak, Bartłomiej Wiktor, Grzegorz Płatek, Kamil Radulj, Michał Bury, Kacper Wełniak, Paweł Mróz.